Využíváme speciální technologie

img Kromě kontejnerovaných rostlin máme v nabídce takovou raritku. Nabízíme rostliny, které byly vypěstovány technologií QP. Nevím, jestli už jste se s ní setkali, tak bychom vám raději vysvětlili, o co se jedná.

QP (neboli QuickPoty) jsou taková pěstební plata, ze kterých se rostliny, když jsou dostatečně velké a prokořeněné, vyjmou a zabalí do folie. Plata se použijí pro další výrobu. Takto vypěstované rostliny jsou lehké na převoz, snadno se sází a velmi dobře v půdě ujímají. A navíc jsou ekologičtější, při jejich pěstování není tak velká spotřeba plastu.

Často se nás lidé ptají, zda jsou rostliny prostokořenné, jinými slovy, zda mají holé kořeny. Kdepak, rostliny pěstované technologií QP mají kořenový bal – tedy půdu, zeminu. Kořeny rostlin rozhodně nejsou nahé, jsou obalené a je jim dobře. Vydrží bez přesazení i několik týdnů až měsíců, pokud je budete zalévat.

A v čem je technologie QP tak speciální? Není to jen o té ekologičnosti. Každá buňka v QP platě je uzpůsobena tak, aby zabezpečila co nejpřirozenější růst kořenů v zemi.

Zde je pár výhod QP rostlin:

  • Rostliny rychle rostou, jsou silné
  • Rostliny mají úzký dlouhý tvar kořene, snadno se sází, nemusíte kopat velké díry
  • Kořeny přirozeně koření, každá buňka v QP platu je uzpůsobena tak, aby nedocházelo ke kořenovým deformacím (postraním rýhování, volným dnem apod.)
  • Kořeny v QP nejsou nepřirozeně stočené dokola jako v květináči, u velkých stromů tedy nehrozí vývraty při silných větrech
Kontaktní adresa
Ing. Anna Boudyšová
Za dráhou 466
533 13 Řečany nad Labem
IČO: 03447715
Bank. účet: 2200673997/2010
info@nelenprozelen.cz
tel. +420 725 464 590
close

Dobrý den,

jaro je v plném proudu, eshop běží a vaše objednávky vyřizujeme nejdéle do sedmi pracovních dní od objednání.

Hezký den,
Tým Neleňprozeleň.cz