Jaké technologie používáme v Neleňprozeleň.cz?

QP 

Jedná se o pěstební plata značky QuickPot o různých velikostech; čím menší číslo značku doprovází, tím větší jsou kořenové baly rostliny, např QP12 jsou buňky, která mají objem 10x10x12 cm, QP60 jsou o objemu 4x4x12,5 cm; rostliny z plat jsou vyndány, obaleny strechovou folií a plata jsou opět využita ve výrobě. Jedná se tedy o ekologičtější pěstování, je však nutné počítat s tím, že Vám rostliny dodáme bez květináče.

BM

Jde o obdobnou těchnologii jako u QP (tzv. Bowmont), objem kořenového balu je však výrazně větší (1 až 3 litry) a pěstujeme tímto způsobem vyšší rostliny. Vzrostlé rostliny vypěstované touto technologií se velmi dobře ujímají a správně v půdě koření. Rostliny pěstované BM technologií dodáváme bez květináče, obalené strechovou folií. Šetříme tak i přírodu.

H

Písmenkem H označujeme rostliny, které jsou pěstovány v květináčku téměř krychlového tvaru. Číslice označuje délku hrany hlavní strany. Např. pokud si objednáte technologie H10, dojde Vám rostlina s květináčkem o rozměru 10x10x9,5 cm.

KO

Zkratkou KO označujeme tzv. kontejnery, což jsou v podstatě klasické kulaté "květnináče". Číslice označuje objem květináčů. Zkratkou Ko 1,5l tedy vyjadřujeme to, že rostlina je pěstována a dodávána v květináčku o objemu 1,5 l.

MP

Opět se jedná o pěstební plata (tzv.multiplata) , nejde však o výrobce originální technologie Quick Pot, ale o obdobnou technologii ostatních výrobců. Opět tedy jde o ekologickou variantu pěstování a rostliny jsou dodány bez květináče.

prost.

Prostokořenné rostliny prodáváme zcela výjimečně. Rostliny jsou v tomto případě dodávány s nahými kořeny. Hrozí jim vysychání a je nutné je před přepravou navlhčit a po doručení co nejdříve dostat do vlhké půdy.

Cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
Nastavení Nesouhlasím Souhlasím