Dekorace - corten a hliník

Zde naleznete prvky na terasu, do zahrady nebo interiéru, které vám vydrží po celý život.

Co to vlastně CORTEN je?

Corten je obchodní název pro ocel červeno-hnědé barvy, pro kterou není rez nedokonalostí ba naopak předností.  Tento materiál není v ocelovém světě už dávno žádným nováčkem. Oblíbili si ho jak architekti, tak zahradníci při tvorbě dekorativních prvků v zeleni nebo právě květináčů.

V dnešní době stále více dbáme na používání ekologicky udržitelných materiálů a právě ekologická hodnota contenu je dána 100% recyklovatelností, vzhledem k absenci jakékoli povrchové úpravy.

Ano je to tak - výrobky z cortenu nevyžadují žádný povrchový nátěr, výrobek usadíte do zahrady a již se jen můžete kochat touto neobvyklou dominantou, která v průběhu celé své životnosti mění svůj vzhled. V prvních letech dochází k proměně barvy vrchní korozní vrstvy od teplé oranžovo-hnědé, přes červeno-hnědou až k tmavé nachově hnědé. Největší proměny se dějí v průběhu prvních týdnů až dvou let v závislosti na atmosférických podmínkách.

Kam květináč z cortenu umístit?

Koupí získáte tmavý květináč z oceli, který se vám tím, že ho umístíte ven, časem změní na překrásný rezavý doplněk, který se hodí do rustikálního okolí, ale i k moderní zástavbě. Skvěle se doplňuje se sklem, nerezí nebo hladkými betonovými povrchy. Tento květináč je vysoce odolný a je vhodný pro celoroční použití. Modely z cortenové oceli se vám jen tak neokoukají vzhledem k tomu, že během doby jejich používání se stále mění. Čím déle je budete mít, tím originálnější a krásnější budou.

Čemu věnovat pozornost?

Pokud se v těsné blízkosti květináče nachází přírodní kameny, odpadávající mikročástečky rzi na nich mohou ulpívat a kámen se zbarví do hnědooranžova. Je dobré proto květináče nenechávat v jejich blízkosti. Také se vyplatí zamezit styku květináčů s trusem ptáků a močí zvířat. Ty mohou zastavit ochranný proces rezavění a narušit tak odolnost květináče. Věnujte také pozornost tomu, aby měl květináč možnost vysychat a vytvářet tak na sobě zkorodovanou ochrannou vrstvu. Pobyt na vlhkém místě by tomu mohl bránit.

Více o kategorii Skrýt podrobný popis
Řadit podle:
Zobrazit položek:
Zobrazuji 1 - 12 ze 29
Produkty
Kontaktní adresa
Ing. Anna Boudyšová
Za dráhou 466
533 13 Řečany nad Labem
IČO: 03447715
Bank. účet: 2200673997/2010
info@nelenprozelen.cz
tel. +420 725 464 590
close

Dobrý den,

Kvůli zimě jsme museli zazimovat veškeré rostliny a sazeničky. Můžete ale vybírat a objednávat dále. My vám rostliny zarezervujeme a pošleme, jakmile nám to jaro dovolí.

Nakupovat samozřejmě můžete ostatní produkty, jako jsou dárky, dekorace, hnojiva a pracovní pomůcky, které budeme zasílat i během zimy s prodlouženou dodací lhůtou až 5 pracovních dní.

Děkujeme za pochopení.
Tým Neleňprozeleň.cz