Zahradnický veletrh v Essenu

Náročnost:

Pokud je zeleň vaším koníčkem, rozhodně doporučuji návštěvu jednoho z nějvětších zahradnických veletrhů vůbec. Sice je primárně určen pro obchodníky, ale i laici mimo obor si přijou na své. Má to jednu nevýhodu - Essen je tak obsáhlý a veliký, že už vás později pouhá návštěva Flory Olomouc či podobného lokálního festivalu neuspokojí.

Světový veletrh zahradnictví se uskutečnil ve dnech 22. až 25. ledna 2019. Bylo zde 1546 vystavovatelů z nejrůznějších zemí. Většina návštěvníků zde uzavírala obchody pro nadcházející sezónu. Výstavou se nesly témata udržitelnosti a změn klimatu.


Co jste mohli vidět?

Vystavovatelé představili rostliny a dřeviny odolné vůči teplu a suchu. Představeny byly i vítězné rostliny či dřeviny, které jsou odolnější současným klimatickým podmínkám.

K vidění byly ekologické obaly, organická hnojiva, velké množství nejrůznějších substrátů, ale i přírodní pomocníci v boji proti škůdcům či v pěstování různých plodin.


Představena byla nejnovější technika, technologie, roboti, způsoby pěstování a osvětlení. Vše pro sázení, přepichování, množení, pěstování v lesoškolkách či množírnách.


V dalších částech výstaviště jste mohli zhlédnout překrásné barvy nejrůznějších květin, růží, hortenzií, eustom, frézií. Také ukázku floristický vazeb. V pavilonu 1A probíhala během výstavních dní floristická soutěž, ve které soutěžilo 12 floristů přímo před zraky návštěvníků.


Někteří vystavovatelé udělali ze své prezentace show, či ladili svou prezentaci k určitému tématu. Například zde byl nakvetlý Jurský Park, květiny v tématu Včelky Máji, zahradničení pro nejmenší, zahradnice ,,zapíchnutá” do práce.

Za zmínku stojí i dekorativní prvky do zahrad - kovové, kamenné i keramické umělecké díla, koupací sudy, vany, jezírka,...také skleněné dekorativní vázy, talíře, nádoby, ale i spousta ,,zavěšených květin”, zelených zdí, různě tvarovaných stromů a keřů, kvetoucích keřů a trvalek, přírodních produktů jako jsou oleje, džemy, mýdla, vína.


Okrajově byla na veletrhu prezentována zmrzlina z kurkumy a bobkového listu. K degustaci byly připraveny i některé odrůdy jablek a hrušek spojené se soutěží o nejlepší chuť.


Nechyběly ani novinky ze světa ,,plastů”, květináče, truhlíky, dekorace. Také vermikompostér s živou ukázkou práce žížal. Domečky pro čmeláky a jejich ,,chov”. Na své si přišli i milovníci citrusů, oliv, exotických dřevin, kteří zde viděli působivé tvary plodů různých velikostí.


Navzdory ročnímu období byly k vidění na jednom místě květy vánočních hvězd, zlatic, tulipánů, narcisů, jahod, kamélií, petúnií, muškátů, hortenzií, orchidejí, bromélií, ale i vánoční stromečky.


Závěrem

K vidění a obchodování je toho tolik, že vám jeden den rozhodně nebude stačit. Proto si příští rok najděte dost času na návštěvu IPM ESSEN, která se uskuteční v Messe Essen od 28. do 31. ledna 2020. Opravdu to stojí za to.


Nechcete přijít o další články a tipy?
Vyplňte e-mail a budeme vám je pravidelně zasílat.
Také nás můžete sledovat na Facebooku
Autor: Petra Pichová
Publikováno: 28.01.2019

Přidej příspěvek

Příspěvek se zobrazí ihned pouze pokud jste přihlášeni.
V opačném případě příspěvek podléhá autorizaci ze strany provozovatele eshopu.
Pokud si přejete příspěvek vidět ihned, přihlašte se k vašemu účtu.

Přihlásit

Diskuze

Kontaktní adresa
Ing. Anna Boudyšová
Za dráhou 466
533 13 Řečany nad Labem
IČO: 03447715
Bank. účet: 2200673997/2010
info@nelenprozelen.cz
tel. +420 725 464 590
close

Dobrý den,

jaro je v plném proudu, eshop běží a vaše objednávky vyřizujeme nejdéle do sedmi pracovních dní od objednání.

Hezký den,
Tým Neleňprozeleň.cz