Vlajka EU na naší faktuře

Náročnost:
Vlajka EU na naší faktuře

Možná jste si všimli, že naše faktury vypadají začátkem tohoto roku trochu jinak. Objevila se na nich vlajka Evropské unie, podivné rámečky, cizí anglická slova a čísla, která zdánlivě nedávají smysl. Celé se to roztáhlo, pro zákazníka rozhodně méně zpřehlednilo. Není to však bez důvodu.

Asi vás nepřekvapí, že pohyb rostlin v rámci celé EU podléhá přísné kontrole. Jejím cílem je sledovat možné šířící se nákazy rostlin. V praxi to vypadá tak, že pěstitelské podniky čas od času navštíví státní pracovník, který pečlivě zkontroluje všechny pěstované rostliny. Bez této kontroly by se žádné rostliny neměly dostat na trh.

Spolu s rostlinami cestují po naší republice i po celé unii doprovodné doklady, které obsahují důležité informace o původu a pěstování každého kusu. A tím se dostáváme k jádru pudla – jedním z takových dokladů je i naše současná vystavená faktura zákazníkovi.

Dosud tyto doklady obíhaly pouze v rámci velkoobchodních styků. Od konce roku 2019 však připadla povinnost i na internetové prodejce rostlin. Nikoliv však na přímé prodejce. Jinými slovy, pokud si rostlinu objednáte jakoukoliv zasilatelskou službou, doklady mít bude. Pokud si jí koupíte v zahradním centru nebo na trhu, doklady mít nemusí.

Ačkoliv pro nás byla změna implementačně poměrně náročná, věřím, že naše zákazníky to nijak neovlivní. Zákazníkům z nového nařízení nevyplývají žádné povinnosti evidence ani ničeho jiného. Zbývá pouze ta nepřehledná faktura, která se roztáhla na více stránek papíru.

Snad  to do budoucna nebude pouhé plýtvání papíru ... Hezký den všem!  :-)

Nechcete přijít o další články a tipy?
Vyplňte e-mail a budeme vám je pravidelně zasílat.
Také nás můžete sledovat na Facebooku
Autor: Anna Boudyšová
Publikováno: 08.09.2020

Přidej příspěvek

Příspěvek se zobrazí ihned pouze pokud jste přihlášeni.
V opačném případě příspěvek podléhá autorizaci ze strany provozovatele eshopu.
Pokud si přejete příspěvek vidět ihned, přihlašte se k vašemu účtu.

Přihlásit

Diskuze

Kontaktní adresa
Ing. Anna Boudyšová
Za dráhou 466
533 13 Řečany nad Labem
IČO: 03447715
Bank. účet: 2200673997/2010
info@nelenprozelen.cz
tel. +420 725 464 590
close

Dobrý den,

jaro je v plném proudu, eshop běží a vaše objednávky vyřizujeme nejdéle do sedmi pracovních dní od objednání.

Hezký den,
Tým Neleňprozeleň.cz