Objevte skvělé výhody kanadských borůvek

Náročnost:
Objevte skvělé výhody kanadských borůvek

Milujeme borůvky. Nejvíc samozřejmě ty naše lesní. O prázdninách jsme je jako malí sbírali do hrníčků a babička z nich dělávala ty nejlepší koláče. Bohužel tyto borůvky rostou pouze v lesích, některé roky se neurodí vůbec a navíc se tak zdlouhavě sbírají! Proto jsme i my vzali zavděk kanadskými borůvkami. Jsou sice jiné, ale staly se naším oblíbeným ovocem. Mají totiž spoustou výhod.

9 důvodů, proč si je zamilujete i vy

1) Mají velké plody

Některé odrůdy mají opravdu velké plody. Jiné ještě větší! Hrstičku či hrníček máte nasbíraný hned. Nestává se vám potom, že máte borůvky snědené mnohonásobně rychleji, než jak dlouho jste je trhali.

2) Pěstují se na zahradě

Za jejich sběrem tak nemusíte do lesa a neriskujete spolu s borůvkami i sběr klíšťat. A to ještě nemluvím o otravných komárech, kterých se ve vlhkých lesích v době veder ukrývá požehnaně.

3) Jsou sladší

Mezi borůvkami je i malý chuťový rozdíl, ty zahradní se zdají sladší. Jako by měly větší podíl cukru oproti kyselinám.

4) Rostou na vysokých keřících

Tedy nesbírají se v kleče či se hřbetem ohnutým až k zemi. Stačí se mírně shýbnout. A pokud máte starší a tím pádem vyšší keříky, můžete zůstat i pohodlně stát.

5) Nebarví

Tedy trošku se od nich umazat můžete, ale nemusí vás přepadat žádná hysterie, pokud na sebe rozverné dítko vyklopí hrníček plný borůvek. Za našich časů jsme nenechali upadnout jedinou borůvku, rozmázlá na gauči či podlaze se nám pak ještě dlouho připomínala.

Objevte skvělé výhody kanadských borůvek (1)

6) Různé odrůdy různě plodí

Některé odrůdy sbíráte v červenci, jiné v srpnu. Pokud jste tedy velkými milovníky čerstvých borůvek, můžete si zakoupit celou paletu odrůd a užívat čerstvé plody každé léto od konce června až do září.

7) Jsou nenáročné, rostou téměř všude

Zasázet si je můžete na horách, v nížinách, bude se jim dařit. Jedinou podmínkou je, že je musíte zasadit do velkého množství rašeliny. Kanadské borůvky podobně jako ty naše milují kyselé půdy. A taky jim dopřejte přímé slunce, aby vám uzrály a zesládly plody.

8) Dávají velké výnosy

V prvních pár letech nasbíráte možná jen pár hrstiček, ale až se rostlina rozroste, posbíráte z jednoho keříku až čtyři kila sladkých plodů.

9) Kanadská borůvka je zároveň okrasný keř

Na jaře je obsypána květy radost pohledět. Když plodí, na keříku převládá fialová barva a vám se začínají sbíhat sliny. Na podzim se vybarví výrazně dočervena. Máte mít doma jen okrasný keř nebo keř, který dobře vypadá a navíc je z něj i užitek?

Objevte skvělé výhody kanadských borůvek (2)

Kanadské borůvky jsme si nakonec oblíbili a na naši malou zahrádku si pořídili více keříků. Děti si je chodí samy trhat a chutnají jim tolik, že jim neustále musíme připomínat, ať trhají pouze ty fialové, ty zelené ať ještě nechají uzrát.

A my dospělí si z nostalgie někdy zajdeme do lesa, na ty pravé. Pečlivě se oblékneme a nastříkáme hektolitry repelentu. Sbíráme a sbíráme, někdy celé odpoledne. Závodíme, kdo jich posbírá více. A jako správní mazáci také víme, že je během sběru ani jednou nesmíme ochutnat. To bychom pak přišli domů s prázdným košíkem, zato s pěkně zamazanou pusou.

Pokud chcete vyzkoušet tuto skvělou rostlinu i u vás na zahradě, vyberte si v našem e-shopu zde.

Nechcete přijít o další články a tipy?
Vyplňte e-mail a budeme vám je pravidelně zasílat.
Také nás můžete sledovat na Facebooku
Autor: Anna Boudyšová
Publikováno: 11.07.2016

Přidej příspěvek

Příspěvek se zobrazí ihned pouze pokud jste přihlášeni.
V opačném případě příspěvek podléhá autorizaci ze strany provozovatele eshopu.
Pokud si přejete příspěvek vidět ihned, přihlašte se k vašemu účtu.

Přihlásit

Diskuze

Titulek: mam zajem o zasilani novinek atd.
Komentář ze dne: 29. 8. 2016 - 12:16:19
Titulek:
Dobrý den, přidali jsme si Vás do seznamu. Hezký den
Komentář ze dne: 29. 8. 2016 - 0:00:00
Kontaktní adresa
Ing. Anna Boudyšová
Za dráhou 466
533 13 Řečany nad Labem
IČO: 03447715
Bank. účet: 2200673997/2010
info@nelenprozelen.cz
tel. +420 725 464 590
close

Dobrý den,

jaro je v plném proudu, eshop běží a vaše objednávky vyřizujeme nejdéle do sedmi pracovních dní od objednání.

Hezký den,
Tým Neleňprozeleň.cz