Klíčíme semena pro radost a energii

Náročnost:
Klíčíme semena pro radost a energii

Sluníčka je přeci jen stále málo, a proto si vysejte za okno něco zeleného! Nabijte se energií a vitamíny. Každé semeno skrývá zásoby energie pro novou rostlinku. Využijte toho a nakličte si třeba luštěniny a ředkvičky. Dopřejte si detoxikační účinky, ať můžete do nového roku vstoupit svěží a zdraví.

Klíčky obsahují vitamíny, minerály, proteiny a antioxidanty, mají spoustu enzymů, které usnadňují trávení a na rozdíl od luštěnin nenadýmají. Naklíčená hořčice a ředkvičky jsou výborné v syrovém stavu. Třeba jen tak na chleba s máslem či do pomazánek. Klíčky je možné využít taky jako pikantní ozdobu jiných jídel. Naklíčené luštěniny můžete jíst v syrovém stavu (do těstovinových salátů) nebo tepelně upravené. Řeřichu můžete nechat narůst až do listů a použít ji na saláty.

Než bys řekl švec

Stačí vám jakákoliv miska, víčko, cokoliv. Úplně nejlepší by byla miska s vodou a na hladině lehce položená síťka, tak aby semínka neležela ve vodě a nedocházelo k uhnívání. Pokud však takovou možnost nemáte, bude vám stačit kousek vaty. Ten položte do misky a nasypte vámi vybraná semínka. Semínka můžete i míchat a daný mix pak přímo použít například do salátů. Postavte na slunný parapet za oknem. A nyní nezbývá než udržovat vatu stále lehce vlhkou a za pár dní máte chutný zdravý přídavek do jídel. Podívejte se, jak to rostlo nám a dobrou chuť.

Nechcete přijít o další články a tipy?
Vyplňte e-mail a budeme vám je pravidelně zasílat.
Také nás můžete sledovat na Facebooku
Autor: Petra Pichová
Publikováno: 01.03.2018

Přidej příspěvek

Příspěvek se zobrazí ihned pouze pokud jste přihlášeni.
V opačném případě příspěvek podléhá autorizaci ze strany provozovatele eshopu.
Pokud si přejete příspěvek vidět ihned, přihlašte se k vašemu účtu.

Přihlásit

Diskuze

Kontaktní adresa
Ing. Anna Boudyšová
Za dráhou 466
533 13 Řečany nad Labem
IČO: 03447715
Bank. účet: 2200673997/2010
info@nelenprozelen.cz
tel. +420 725 464 590
close

Dobrý den,

jaro je v plném proudu, eshop běží a vaše objednávky vyřizujeme nejdéle do sedmi pracovních dní od objednání.

Hezký den,
Tým Neleňprozeleň.cz