SILVAMIX FORTE 30 5kg Pro okrasné rostliny a dřeviny

-

Univerzální pomocník, který Vám usnadní péči o vaši středně velkou zahradu. Rostliny jen jednou přihnojíte a máte až na 2 roky vystaráno. (Více)

Doprava a platba

562 Kč s DPH

Posledních pár kusů
ks

Nevíte si s něčím rady?

Rychlý dotaz

Univerzální pomocník, který Vám usnadní péči o vaši středně velkou zahradu. Rostliny jen jednou přihnojíte a máte až na 2 roky vystaráno. (Více)

Doprava a platba

Nepamatujete si, co jste kdy hnojili? Nebo nechcete každý týden ztrácet Váš drahocený čas hnojením, ale přesto chcete mít krásné a vitální rostliny?

Použitím dlouhodobého hnojiva pomůžete rostlinám při vysazení, aby se rychleji zregenerovali a začali růst. Rostliny si vytvoří bohatý kořenový systém a budou dobře prosperovat.

Jedno balení 5kg obsahuje 500 tablet (1 tableta = 10g). Vhodné pro středně velkou zahradu.

Pro jaké rostliny je hnojivo vhodné?

Toto hnojivo je vhodné pro všechny okrasné a lesní dřeviny na zahradě i v lese ve volné půdě a v nádobách. Nevíte-li přesně, co daný stromek či keř potřebuje, pak tímto hnojivem nic nezkazíte.

Hnojivo můžete použít i pro trvalky v truhlících jako jsou muškáty a petúnie. Osvědčeno je hnojení výsadeb stromů a keřů kvetoucích i nekvetoucích po rekultivacích, výsadeb podél silnic, hnojení keřů, stromů a květin v okrasném zahradnictví, růží, rododendronů, bonsají, ovocných dřevin, vinné révy, maliníku, angreštu, rybízových keřů, jahodníku, ostružníku atd. S úspěchem se používá jako startovací hnojivo pro subtropické a tropické rostliny (citrusy, olivy, fikusy, marhaníky, palmy, banánovníky, apod.)

Výhody hnojiva

 • Živiny využívá přímo kořenový systém rostliny. Okolní plevel tak nemá šanci.
 • Hnojivo se nevyplavuje vodou. Živiny se v něm rozpouštějí velmi pomalu, proto rostlinu nelze snadno předávkovat.
 • Tablety mají definovanou hmotnost (10g), proto se hnojivo jednoduše dávkuje.
 • Neobsahuje chloridy a ostatní nežádoucí prvky. Je tedy šetrnější k přírodě než běžná zemědělská hnojiva


Jak to funguje

Tablety se v půdě velmi pomalu rozpouští až po dobu 2 let. Záleží na podmínkách stanoviště, tedy na teplotě, množství srážek, pH a vlhkosti půdy (v zimě se toho moc neuvolní, ani by nemělo, aby to rostlinám neublížilo, nebo by hnojivo prostě nevyužily), a podobně. V oblasti Krušných a Jizerských hor se otestovalo, že se hnojivo postupně uvolňuje více jak 2 roky.

Jak to všechno přesně funguje, se můžete podívat na stránkách výrobce. (NPK hnojiva obsahuje močovinoformaldehyd (Ureaform, Methylenmočovina), fosforečnan hořečnato draselný a další látky, které se pomalu rozpouští.)

Dávkování

Je velmi jednoduché. Nemusíte se vůbec bát, že byste rostlinu přehnojili, i když dáte víc tablet než je v návodu. Hnojivo se velmi pomalu rozpouští a nevyplavuje se vodou, takže přehnojení prakticky nehrozí.

 [image:1]

Rostliny ve volné půdě

 • Odhadnete nebo změříte průměr koruny. Na každých cca 25cm průměru koruny jsou 4 ks tablet. Tedy například průměr koruny 25cm = 4 tablety, 50cm = 8 tablet, atd.
 • Tablety se symetricky položí kolem rostliny po obvodu koruny rostliny. Můžete je zašlápnout pod úroveň půdy.

Rostliny v nádobách

 • Na každý 1 litr zeminy je 1 tableta. Například květináč má 3 litr zeminy (já to vždy odhaduji, neměřím), pak dáte 3 tablety.
 • Tablety se dají ke kraji nádoby a/nebo pod úroveň kořenů na dno nádoby.

Složení hnojiva

Hnojivo obsahuje všechny důležité prvky pro růst rostlin (tzv. plné nebo komplexní hnojivo)

 • NPK: 17,5(MetN 30%)-17,5-10,5
 • MgO: 9%
 • S: 3%
 • Stopové živiny: Bór (B); Měď (Cu); Železo (Fe); Mangan (Mn); Molybden (Mo); Zinek (Zn)

MetN – methylenmočovinový /pomalý/ dusík (např.: MetN30 = 30% celkového dusíku ve formulaci pochází z Methylenmočoviny)

Výrobce

ECOLAB Znojmo, spol. s.r.o.

Rozměr balení

Rozměr balení (d max. x š max. x v): 27.5 cm x 20 cm x 19 cm