Ruj vlasatá 'Grace'

Cotinus 'Grace'

Díky svému netradičnímu, atraktivnímu vzhledu se hodí do každé zahrady. Na podzim nabízí okázalou show ohnivých barev, zejména šarlatové a karmínové. (Více)

Doprava a platba

Varianta neexistuje
15-25 cm
H9

106 Kč s DPH

ks

Nevíte si s něčím rady?

Rychlý dotaz

Díky svému netradičnímu, atraktivnímu vzhledu se hodí do každé zahrady. Na podzim nabízí okázalou show ohnivých barev, zejména šarlatové a karmínové. (Více)

Doprava a platba

  • nenáročná na pěstování
  • mrazuvzdorná do cca -34 °C
  • dorůsta do výšky 2-5 m a šířky 2-3m
  • opadavý keř či menší strom
  • silná vůně mízy při střihu
  • Nově rašící listy jsou široce eliptické, světle červené a mají délku 6-10 cm. S příchodem léta se intenzita vybarvení zvyšuje až do sytě vínové. Na podzim jsou listy zářivě karmínově červené s přídavkem oranžové a růžové.
  • Květenství je zprvu pískově béžové, až  žluté barvy. Po odkvětu se vytvoří dlouhé, vlasovité chomáče, které jsou největší ozdobou. Jejich vzhled lze přirovnat i barevně k cukrové vatě. Vypadá jako by vypouštěla obláčky barevného dýmu, proto se v angličtině přezdívá kouřový strom.
  • Je nenáročná na pěstování. Nesnáší zamokřené půdy.
  • Nejlépe roste na slunném nebo polostinném stanovišti. Nejintenzivnějšího vybarvení listů dosáhneme na přímém slunci. V polostínu mají listy olivově zelené tóny.

Nechte jej dorůst do asi dvoumetrové výšky a poté vymodelujte vícekmen – zvolíte 3 až 4 silné, vzpřímené větve, které budou tvořit budoucí kostru. Ostatní odřežete a kosterním větvím odstraníte postranní větvičky. Toto proveďte zjara. V následném roce zjara už pouze mírně zastříhávejte korunu do tvaru deštníku, čímž vytvoříte atraktivní a hustý, kvetoucí klobouk. Pravidelně odstraňujte mladé větve od země a postranní větve na kosterních kmenech.


Nároky na slunce 4
Nároky na vláhu 23
Náročnost pěstování 2
Kvete v měsících červen-srpen
Výška rostliny v dospělosti 2-5 m
Barva květu #FFFF00
Barva listu #d0004e#8b0000
Mrazuvzdornost mrazuvzdorný
Vlastnosti Jedovaty, Opadavý
Zjistit víc informací v naší appce
Cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
Nastavení Nesouhlasím Souhlasím