Doprava a platba

Aktuální informace:

Náš eshop momentálně funguje, příjmáme objednávky a odesíláme balíčky. Dodací lhůta se však může prodloužit v závislosti na okolnostech (např. aktuálních nařízeních vlády). Proto prosíme všechny své zákazníky o trpělivost. Přeci jen prodáváme živé rostliny, které potřebují jinou péči a jejich balení je závislé na počasí.

Osobní odběry jsou pozastaveny

Dále upozorňujeme, že osobní odběry jsme se rozhodli pozastavit vzhledem k současné situaci ohledně onemocnění COVID-19. Všechny produkty v našem eshopu jsme schopni zabalit a bezpečně poslat. Opětovné zprovoznění osobních odběrů plánujeme na druhou půli roku 2021. 

Velmi se omlouváme za případné vzniklé potíže, které, jak doufáme, co nejdříve pominou. Přejeme Vám i přes aktuální situaci příjemný jarní čas a zdraví vám i vašim blízkým.Doprava - standardní balíky dle podmínek dopravce

Jedná se o balíky o maximální velikosti stran a hmotnosti daného dopravce.

Pouze pro Českou republiku:

    od 139 Kč

    od 126 Kč


Pouze Slovenskou republiku:

 od 165 Kč


Doprava - NEstandardní balíky

Nadrozměrné produkty a ostatní cílové země - dopravce a cena bude určena dle velikosti, objemu, hmotnosti zásilky a vzdálenosti dopravy.

Jedná se ze zejména o balíky větší nebo těžší než definují podmínky dopravce pro standardní dopravu. Jedná se zejména a velké kontejnery, těžké balíky jako substráty a hnojiva..Odesílání zboží nejdéle do 14 dní od objednávky 

Většinu objednávek zvládneme vyexpedovat do 2-3 pracovních dní od objednávkyV době sezóny (březen-květen, září-listopad) se však může odeslání pozdržet až na 14 dní, přestože se snažíme, aby vše proběhlo co nejrychleji. 

Rostliny odesíláme ve dnech pondělí-čtvrtek či nejpozději 2 dny před státním svátkem.

Také nemusíte mít obavy, pokud balíček zůstane přes víkend u dopravce, rostliny jsou tak dobře zabaleny, že jim dvoudenní či týdenní prodleva nemůže uškodit. Toto tvrzení máme ověřeno za posledních několik let provozu.

Objednávky vyřizujeme dle pořadí jejich přijetí a zaplacení. Děkujeme za pochopení.

Nadrozměrné produkty

Prosíme o pochopení, ale některé věci nelze poslat poštou a už vůbec ne za základní poštovné :(. Často se jedná o nadrozměrné zásilky, s inidividuální dopravou i v řádech tisíců.

Proto tyto nadrozměrné produkty lze objednat pouze pro osobní odběr. Lze domluvit i dopravu s inviduálními cenami dle typu zásilky.

Mezi nadrozměrné produkty patří například:

  • pytle substrátů
  • mulče
  • velká hnojiva
  • kontejnerované rostliny o objemu 3, 5 a více litrů

Osobní odběr

Za dráhou 332, 533 13 řečany nad labem

  • Osobní oběr je možný po telefonické domluvě ve všední dny od 7:00 - 15:00 na adrese Za dráhou 332, 533 13 Řečany nad Labem (cedule vás navedou).
  • Prosíme o domluvení řádného termínu k vyzvednutí na telefonním čísle 725 464 590, jinak po 5 dnech dojde ke zrušením objednávky.
  • Jedná se pouze o výdejnu, nikoliv o zahradnictví.

Platba

Můžete si vybrat ze dvou způsobů placení:

Zdarma Při platbě převodem

35 Kč Cena za dobírku

Cena zboží

Ceny zboží uváděné v tomto e-shopu jsou vždy konečné.

Při přepočtu na EUR aktuálně používáme kurz 1 EUR = 24 Kč. Kurz průbežně upravujeme podle aktuálního kurzu.

Pokud se ptáte, proč jsou ceny (u většiny rostliny) zde uváděné nižší než v nejbližším zahradnictví, je to nejen proto, že nakupujeme od velkovýrobců, ale hlavně proto, že rostliny zde prodávané jsou pouze malé a ihned po zasazení nemusí "nadělat velkou parádu".

Pokud jim však dopřejete čas, vyrostou a za dva či tři roky již nebude poznat, zda jste rostliny pro celou zahradu pořídili za pár korun nebo podstatně dráž v konkurenčním zahradnictví.

Velikost rostlin

ikona rostlina Velikost rostliny, která je vždy uvedena u příslušného produktu, značí velikost měřenou od kořenového krčku (t.j. od místa, kde začíná zemina). Do velikosti se tedy nepočítá kořenový systém rostliny.

Nikdy nemůžeme přesně říci, zda bude mít rostlina dvacet nebo třicet centimetrů, jelikož neustále roste a průběžně se mění. Z tohoto důvodu uvádíme pouze rozpětí, např. 26-35 cm.

Původ rostlin

ikona czechVšechny rostliny prodávané v našem eshopu jsou vypěstované na území ČR. Znamená to nejen, že podporujeme české pěstitele, ale zároveň to má pro vás velikou výhodu: Rostliny jsou již v našich podmínkách aklimatizované. Nemělo by se vám tedy stát, že uhynou z důvodů, že byly zvyklé na předchozí pěstování ve skleníku. Všechny rostliny byly pěstovány ve venkovním prostředí.

Co s rostlinami bezprostředně po nákupu

Sepsali jsme pro vás jednoduché pokyny, které obsahují odpovědi na základní otázky, co s rostlinami ihned po nákupu. Pokyny zasíláme spolu s každým nákupem, ke stažení jsou také zde.

Reklamace

Pokud nejste spokojeni s doručeným zbožím, vždy se na nás s důvěrou obraťte. Reklamace zjevných vad na zboží přijímáme do 14 dní od data odeslání objednávky. Pro kladné vyřízení reklamace požadujeme fotodokumentaci vadného zboží. Některé skryté vady zboží se mohou projevit až po delší době. Reklamace na skryté vady (např. výrazný podíl uhynulých rostlin, rostliny se vůbec neprobudí ze zimního spánku a podobně) přijímáme až do 3 měsíců po odeslání objednávky.

Můžete si vybrat z následujících možností:

  • vrácení peněz za zboží
  • nové zaslání reklamovaného zboží


 

Kontaktní adresa
Ing. Anna Boudyšová
Plačická 363
50321 Stěžery
IČO: 03447715
Bank. účet: 2200673997/2010
info@nelenprozelen.cz
tel. +420 725 464 590