Jestli si představujete, že na vás teď vyrukujeme s ekofanatismem, tak to se pletete. Žádné ekologické super rozložitelné a vstřebatelné kartony, lepící pásky, eko-výplně krabic. Tam ještě nejsme. Přesto…

Máme rádi přírodu a šetříme ji, kde jen to jde

  • Rostliny balíme do již použitých kartonů. Krabice od součástek, od podlahových krytin, od hraček. Kamarádi je pro nás schraňují, abychom měli do čeho balit. Nejen, že tak ušetříme přírodu, ale i nějakou tu korunu naší (a tím pádem i vaší) kapse. Nedivte se proto, když vám přijde balíček, jehož krabice evidentně pochází z jiného produktu.
  • Sazenice rostlin pěstujeme převážně v květináčích, které se dají při pěstování použít i několikrát za sebou. Hotovou rostlinu z květináče vyjmeme a vám zašleme již bez plastového obalu. Rostlina má stejné vlastnosti, jako rostlina v květináči. Jen je při její výrobě menší spotřeba plastů. Více se dočtete zde.
  • Kořenový bal rostlin je zavázán do tenkých igelitových pytlíků. Je to z toho důvodu, že kořeny rostlin mohou být někdy dost mokré a vlhkost snadno zničí kartony, ve kterých jsou rostliny zabaleny. Pytlík udržuje vlhkost vevnitř. Udrží tam i hlínu, která by z balíčku mohla vypadávat. Abychom nemuseli balíčky balit do deseti kartonů, zvolili jsme raději jednu tenkou vrstvu igelitu, která plní stejnou funkci.
Cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
Nastavení Nesouhlasím Souhlasím