Je nejvyšší čas vysévat semínka rostlin, které potřebují víc času na vypěstování, anebo těch druhů, u nichž se chceme dočkat květů či časnější sklizně (košťálová zelenina, pór). Pár tipů, jak se na to vrhnout, naleznete v tomhle článku.

Jarní výsevy se týkají i okrasných květin. Jedná především o druhy s jemnými semeny nebo delší vegetační dobou (nestařec, lobelky, krásnoočka, slaměnky a další). Více v článku Pěstování zeleniny a letniček.

Vysévejte do miniskleníků, výsevných misek se speciálním výsevným substrátem, jiffů atd.. Nebo to zkuste jinak! Zužitkujte vše, co máte doma! Ruličky od toaletního papíru, stočené noviny, plato od vajíček. Jak na to? Roličky přeřízněte na půl, novinový papír omotejte např. okolo sklenice a slepte. Připravené „ohrádky“ pro výsev poskládejte na misky a vsypte vhodný výsevní substrát.

Teď už stačí jen sít vámi vybraná semínka. Nebo rostlinky přepikýrujte (rajčata, papriky, petúnie,...) do každé roličky 1 semínko nebo rostlinka a přiměřeně zalévat. Misky s výsevy dejte na okenní parapet a těšte se, jak vám rostlinky porostou. A jakmile přijde čas sázet je ven či do skleníku, vysadíte rostlinku i s ,,květináčkem“ přímo do země, květináčů, truhlíků...rostliny tak budou mnohem méně trpět šokem z přesazení a papír se postupně rozloží.

A pokud chcete mít plody chutné a BIO, zkuste přípravek Polyversum – chytrá houba.

Na fotografiích vidíte důkaz, že to jde i bez chemie a děti vám rády pomůžou. :)